خوش آمدید

جستجو

تبلیغات

ناموس و یک قبر خالی

  ناموس و یک قبر خالی

  قتل های ناموسی که برای اعاده حیثیت شوهر و یا فامیل انجام میگردد،   ‌‌‌‌‌‌‌درین روز ها در افغانستان کمتر به چشم میخورند اما هنوز هم گاهگاهی این واقعیات رخ میدهد و جوانب منفی و تاریک ارتباطات خانواده گی و جامعه را روشن میسازدیک روستا در ولایت بدخشان فعلاً در مرکز تحقیقات جنایی قرار دارد که گویا خانمی جوانی بخاطر ناموس به قتل رسیده باشد.

  روستای سرای در ولسوالی کشم بدخشان در خود یک راز تاریک را نهان کرده است. این راز شاید مربوط یک شخص یا یک خانواده شود و یا هم مربوط تمام جمعیت روستا اما مرکزیت این راز یک قبر نشانی ناشده است که از آن به تازه گی پولیس جسد یک خانم جوان را یافته اند.

  تحقیقات در زمینه جریان دارد اما مسوولین به دو فرضیه اتکا دارند یکی اینکه جسد که در عقب خانه ای در روستای سرای دفن بود از  خانم جوان بنام ذاکره است که در آن خانه زندگی میکرد و فرضیه دوم اینکه مرگ آن ممکن محصول یکی از جوانب منفی روابط جامعهء افغانی و قوانین قدیمی آن، است.

   آقای عبدالسلام پیام ولسوال ولسوالی کشم به افغانستان امروز گفت: «قتل ذاکره یک قتل ناموسی بود». هرچند تا فعلا این قضیه حل نشده اما او به این تعبیر قضیه قتل اطمینان دارد.

  بهر حال، با در نظرداشت میزان تعفن و ورم جسد، علت دقیق مرگ وی هیچگاهی معلوم نخواهد شد. داکتر نعمت، مسوول شفاخانه  ولسوالی کشم گفت


  این مطلب تا کنون 9 بار بازدید شده است.
  منبع
  برچسب ها : ولسوالی ,خانم جوان ,روستای سرای ,جوانب منفی ,
  ناموس و یک قبر خالی

تبلیغات


  محل نمایش تبلیغات شما

پربازدیدترین مطالب

آمار

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

تبلیغات

محل نمایش تبلیغات شما

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر